Graffiti in the OSTRAVA!!!

Pokud se zajímate o Hip-Hop, graffiti atd... Proste pokud máte rádi tuhle kulturu, tak vtom pripade jste na mojich stránkách vítáni! Zde se dozvíte pár věcí o Graffiti. Snad se bude stránkám darit! Stránky jsou zatím ve vývoji, omluvte prosím nedostatky! Dekuji- Váš Admin. StreetBomber

Pár vět ke Graffiti

Graffiti- Co to je???

Graffiti je druh výtvarného projevu spočívající ve vytvoření výtvarného díla pomocí sprejových barev nebo fixů. Graffiti slouží pouze jako propagace sprejerovy přezdívky nebo názvu skupinky sprejerů, za graffiti proto nemůžeme považovat nápisy jako Havel na hrad nebo nasprejovaná ženská přirození. Protože je graffiti většinou vytvářeno nelegálně (např. na domech,dopravních prostředcích apod.), jde o závažnou formu vandalismu, která je v České republice trestným činem V ČR je za graffiti možno dostat až 8 let. Samotný termín graffiti je vzdáleně spřízněný s pojmem sgrafito, oba vychází z původního řeckého slovesa γραφειν (grafein - psát).
Mnoho lidí má v hlavě spojeno graffiti a vandalismus a ne tak jak by to mělo být, graffiti a umění. Writeři samotní svá díla vytvářejí na budovách bez historické hodnoty ale i na památkách. Graffiti zažívá mezi mladými lidmi rozmach díky novému filmu Gympl.

 

 

Žádné komentáře
 
Graffiti??-My live!!